Herkes İçin Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitimi

Yetişkinlere yönelik eğitim materyallerine bu alandan ulaşabilirsiniz.

Değerli Çevre Dostu,

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitimi sistemi Çöpüne Sahip Çık Vakfı tarafından toplumda farkındalık yaratmak üzere tasarlanmıştır.

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Akran Eğitimi, katılımcıların çöpün ne olduğu, çöpün doğru yere atılmasının önemi ve geri dönüşüm konularında bilgi vermek, bu konularda farkındalığı artırmak ve davranış değişimi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Burada yer alan içerik, sizlere gereken bilgileri verecek, yol gösterecek ve edindiğiniz bilgileri çevrenizdekilere aktarmanızı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Alt kısımda bulunan eğitim içerikleri ve malzemelerden yararlanarak bulunduğunuz çevredeki yetişkinlere yönelik eğitimler gerçekleştirebilir, ülkemizin sıfır atık hedefine ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Katılımınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Eğitim Videosu

Çöpünüze nasıl sahip çıkabileceğinizi ve bunu çevrenizdekilere nasıl anlatabileceğinizi anlatan video burada.

Eğitim Sunumu

Çevrenizdekilere çöplerine nasıl sahip çıkabileceklerini anlatmak için kullanabileceğiniz sunumlar burada.

Eğitim Malzemeleri

Çevrenizdekiler için gerçekleştireceğiniz bilgilendirme çalışmalarında ihtiyacınız olan her şey burada.

Sıkça Sorulan Sorular

Akran eğitimi ile ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarını bu alanda bulabilirsiniz.

Çöpüne sahip çıkmak ne demek?

Giderek büyüyen ve dünyamızı tehdit eden çöp sorununa dur demek için çöpümüzü azaltmamız, azalttığımız çöpü de geri dönüşüme yollamamız gerekiyor. Neyin çöp olacağına aslında biz karar veriyoruz. Dolayısıyla çöpümüze sahip çıkmak demek israf etmemek, çöpü azaltmak ve geri dönüşüme göndermek için doğru kutuya atmak demek.

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitim Portalı nedir?

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitim Portalı Çöpüne Sahip Çık Vakfı tarafından DP World Yarımca’nın desteği ve Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin katkılarıyla hazırlanmış olan bir çevre eğitimi platformudur. Bu platform üçüncü sınıf öğretmenlerine ve çöpü azaltmak, geri dönüşüme yollamak böylece doğaya sahip çıkmak isteyen herkese yönelik özel eğitim birimleri içermektedir. Daha fazla bilgiyi Hakkımızda   sayfasında bulabilirsiniz.

Portalın herkes için olan bölümünden yararlanmak için üyelik gerekiyor mu?

Hayır, portalın bu bölümü herkesin kullanımına açıktır.

Portaldan indirdiğim sunum ve diğer içerikleri başkalarıyla paylaşabilir miyim?

Portalda yer alan tüm içerik ve materyallerin her türlü hakkı Çöpüne Sahip Çık Vakfı’na aittir. Ancak indirdiğiniz içerikleri üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan çoğaltabilir, kendi sunum ve eğitimleriniz için kullanabilirsiniz.