Herkes İçin S.S.S.

Çöpüne sahip çıkmak ne demek?

Giderek büyüyen ve dünyamızı tehdit eden çöp sorununa dur demek için çöpümüzü azaltmamız, azalttığımız çöpü de geri dönüşüme yollamamız gerekiyor. Neyin çöp olacağına aslında biz karar veriyoruz. Dolayısıyla çöpümüze sahip çıkmak demek israf etmemek, çöpü azaltmak ve geri dönüşüme göndermek için doğru kutuya atmak demek.

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitim Portalı nedir?

Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitim Portalı Çöpüne Sahip Çık Vakfı tarafından DP World Yarımca’nın desteği ve Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin katkılarıyla hazırlanmış olan bir çevre eğitimi platformudur. Bu platform üçüncü sınıf öğretmenlerine ve çöpü azaltmak, geri dönüşüme yollamak böylece doğaya sahip çıkmak isteyen herkese yönelik özel eğitim birimleri içermektedir. Daha fazla bilgiyi Hakkımızda  sayfasında bulabilirsiniz.

Portaldan yararlanmak için üyelik gerekiyor mu?

Eğitim içeriğini sınıflarında öğrencilerine aktarmak isteyen ilkokul üçüncü sınıf öğretmenlerinin detaylı bir eğitici eğitimi almak için portalın “Öğretmenler İçin” bölümünü kullanarak üye olmaları gerekir. Üye öğretmenler bu bölümde yer alan eğitim videolarından, sunumlardan, eğitim materyallerinden, kitapçıklardan, dijital eğitim sisteminden ve canlı ders ve seminerlerden yararlanabilirler.

Bu konularda sorumlu bir birey olarak bilgilenmek ve çevresinde farkındalık yaratmak isteyenler ise “Herkes İçin” bölümünde bulunan eğitim videosu ve bilgilendirici materyallere üye olmadan ulaşabilir, bunları bilgisayarlarına indirerek kullanabilirler.

Portaldan indirdiğim sunum ve diğer içerikleri başkalarıyla paylaşabilir miyim?

Portalda yer alan tüm içerik ve materyallerin her türlü hakkı Çöpüne Sahip Çık Vakfı’na aittir. Ancak indirdiğiniz içerikleri üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan çoğaltabilir, kendi sunum ve eğitimleriniz için kullanabilirsiniz.